Ten produkt dostępny jest u nas w sprzedaży ratalnej, sprawdź cenę! Zrzut ekranu 2023-04-17 o 13-51-41.png(kliknięcie przenosi do formularza kredytowego)

Osobista pompa insulinowa to niewielkie urządzenie przeznaczone do ciągłego podawania insuliny do tkanki podskórnej. Sposób podawania insuliny w pompie pozwala naśladować fizjologiczne wydzielanie insuliny przez prawidłowo funkcjonującą trzustkę.

Mikropompa Accu-Chek Solo, to nowoczesne urządzenie, którego główną zaletą jest brak drenu. Urządzenie jest niewielkie i lekkie co zapewnia dużo większą swobodę przy wyborze miejsca umieszczenia pompy bezpośrednio na ciele. System mikropompy Accu-Chek Solo składa się z z Menedżera Zarządzania Accu-Chek Guide  (pilota / glukometru w jednym) oraz  bazy mikropompy insulinowej Accu-Chek Solo. Oba urządzenia współpracują ze sobą na zasadzie dwukierunkowej, bezprzewodowej komunikacji w technologii Bluetooth®. Obszary noszenia mikropompy insulinowej, w zależności od indywidualnych preferencji użytkownika, to: brzuch, ramię, udo oraz dół pleców.  Uwolnij się od drenów typowych dla standardowej terapii pompowej. 

Zestaw startowy Accu-Chek Solo zawiera:

1.     Menadżer Zarządzania Accu-Chek Guide Solo (pilot) - 1 szt. (gwarancja 4 lata)

2.     Bazę mikropompy Accu-Chek Solo - 2 szt. (czas działania jednej bazy 180 dni)

3.     Urządzenie wprowadzające (serter) - 1 szt.

4.     Testy paskowe Accu-Chek Guide 6 opakowań (1 op. 50 szt.)

5.     Baterie do pilota + ładowarka - 1 szt.

6.     Instrukcję obsługi – 1 szt.

Zalety  

  • Bezdrenowa, niewielka i lekka zapewnia swobodę przy wyborze miejsca umieszczania na ciele.

  • Wszystko w jednym - System Accu-Chek Solo wyposażony jest w pilota z funkcją kalkulatora bolusa, umożliwiającą wpisywanie danych z innych urządzeń diagnostycznych między innymi: glukometru Accu-Chek Instant czy CGM/FGM

  • Wbudowana funkcja kalkulatora bolusa ułatwia obliczanie dawek insuliny odpowiednich do wartości spożywanych posiłków.

  • Dotykowy, interaktywny i kolorowy ekran Menadżera Zarządzania umożliwia sprawdzanie aktualnych danych odnośnie terapii, jest prosty i intuicyjny w obsłudze 

  • Modułowa konstrukcja mikropompy umożliwia odłączanie i ponowne podłączanie mikropompy bez utraty insuliny.

  • Przezroczysty zbiornik umożliwia sprawdzenie poziomu insuliny podczas napełniania oraz usunięcie pęcherzyków powietrza.

  • Możliwość wyboru dwóch długości kaniul 6 mm i 9 mm (kaniula teflonowa) wedele indywidualnych potrzeb.

  • Wbudowana funkcja Bluetooth® pozwala na bezprzewodową komunikację pomiędzy mikropompą a pilotem. 

  • Opcja podania bolusa prostego bezpośrednio z pompy. 

Dane techniczne pilota: 

 

Dopuszczalne typy insuliny: Insulina U100: Humalog®, NovoLog®, NovoRapid®, Apidra®, Insuman® Infusat, Fiasp®

Elektromagnetyczna kompatybilność: System mikropompy spełnia wymagania EMC dla otoczenia Home-Healthcare na podstawie normy IEC 60601-1-2.

Promieniowanie elektromagnetyczne: Sklasyfikowany zgodnie z CISPR 11, grupa 1, klasa B (obszary mieszkaniowe).

Bezpieczeństwo:  Koncepcja bezpieczeństwa bazuje na systemie kontroli, składającym się z dwóch mikroprocesorów i jednego nadzorującego mikroprocesora (system nadzoru). System kontroli dysponuje dwukanałową architekturą oprogramowania, wykonującą wszystkie ważne dla bezpieczeństwa funkcje w sposób podwójny. Przy wystąpieniu usterki lub błędu w systemie kontroli jest on identyfikowany przez procesor nadzorujący i odwrotnie. System kontroli i system nadzorujący sygnalizują błędy przy pomocy sygnałów oraz komunikatów na ekranie pilota.

Komunikacja między mikropompą i menedżerem zarządzania leczeniem cukrzycy: Bezprzewodowa technologia Bluetooth Low Energy (BLE)

Częstotliwość wysyłania: 2402–2480 MHz

Dane techniczne Menadżer Zarządzania Accu-Chek Guide Solo (pilot):

- wymiary Menedżera Zarządzania: 124 x 64 x 17 mm  (długość x szerokość x wysokość)

- waga 140 g

- wielkość ekranu 3,5 ‘’

- ekran pojemnościowy, dotykowy, kolorowy LCD z podświetlaniem

- wyłączanie ekranu po 2 minutach bezczynności

-  interfejs do PC USB 2.0 ( mikro B)

- pojemność pamięci 5000 pomiarów stężenia glukozy we krwi, 5000 wpisów w rejestrze, 5000 zdarzeń dotyczących pompy

Dane techniczne mikropompa:

- wymiary ok. 63 x 39 x 14 mm

- waga mikropompy z napełnionym zbiornikiem < 29g

- zasilanie: bateria cynkowo-powietrzna 1,4 V do wewnętrznego zasilania

Aby rozpocząć korzystanie z mikropmpy pompy insulinowej Accu-Chek Solo należy zaopatrzyć się w akcesoria takie jak: moduł infuzyjny, rezerwuar (opis produktów znajduje się w odpowiednich zakładkach produktowych dostępnych w sklepie internetowym: Infusion.pl).

Decyzje o rozpoczęciu korzytsania z pompy insulinowej Accu-Chek Solo należy skonsultowac z lekarzem prowadzącym.

Potwierdzenie odbycia szkolenia przeprowadzonego przez ROCHE bądź osobę działającą z upoważnienia Roche stanowi warunek skorzystania z uprawnień wynikających z gwarancji na elementy nią objęte.

Uwaga -  w przypadku zakupu pompy Accu Chek Solo kupujący wyraża zgodę na udostępnienie przez Sklep jego danych osobowych (imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) Roche Diabetes Care Polska sp. z o.o. w celu koordynacji procesu szkolenia w zakresie prawidłowej i bezpiecznej obsługi technicznej produktu oraz jego uruchomienia. Potwierdzenie odbycia szkolenia (wzór karty szkolenia znajduje się pod linkiem https://www.accu-chek.pl/sites/g/files/iut886/f/regulamin_e_commerce_accu-chek_02.03.23.pdf) przeprowadzonego przez ROCHE bądź osobę działającą z upoważnienia Roche stanowi warunek skorzystania z uprawnień wynikających z gwarancji na elementy nią objęte.

Accu-chek
9940634001

Produkty powiązane